Ukazał się najnowszy numer naszej gminnej gazety „Jasienica”. Można ją bezpłatnie otrzymać w jednym z tradycyjnych punktów kolportażu na terenie wszystkich sołectw.
W comiesięcznych relacjach z pracy Wójta Gminy Jasienica i podległego mu Urzędu i jednostek Gminy Janusz Pierzyna informuje o trwających pracach drogowych, m.in. o planowanych remontach i przebudowach ulic we wszystkich sołectwach, zakończeniu remontu czterech ważnych odcinków, o rozpoczynającej się modernizacji drogi Biery – Świętoszówka oraz – przy okazji tematów drogowych – również o wsparciu do przebudowy dróg powiatowych, przebiegających przez teren naszej gminy. Z ważnych wydarzeń piszemy również o pozyskaniu dofinansowania do zakupu nowego wozu strażackiego dla OSP, przede wszystkim przeznaczonego dla społeczności sołectwa Landek, a także o rozpoczęciu w tej miejscowości przebudowy zaplecza dla klubu sportowego, głównie z myślą o najmłodszych piłkarzach z terenu gminy Jasienica.
Warto również przeczytać o sukcesach naszych mieszkańców, wyjątkowo, zapewne ze względu na wakacyjny termin i odbywającą się olimpiadę w Paryżu, nie w dyscyplinach sportowych lecz artystycznych. Chcemy podkreślić, że w gronie nagrodzonych znalazł się m.in. Józef Niesyt, a więc Josiyniczanin, stały felietonista miesięcznika „Jasienica”, piszący swoje gawędy w gwarze Śląska Cieszyńskiego. Uhonorowano go Góralską Spinką podczas festiwalu folklorystycznego Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej za przemowę starosty weselnego, którą nota bene właśnie w tym numerze również publikujemy.
Inny stały nasz felietonista, Juliusz Wątroba, w gazecie dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami i to, mimo wakacji i letniej aury, bardzo refleksyjnymi, wywołanymi odejściem dobrego znajomego, śp. Rudolfa Budnego, powszechnie szanowanego społecznika i darczyńcy o wielkim sercu.
W sierpniowym numerze znajdą Państwo również zaproszenia na turniej rycerski w Grodźcu oraz przede wszystkim na Dożynki Gminne, które odbędą się w Jasienicy w niedzielę 1 września.
Dla tych osób, które wolą wersję elektroniczną, do przeczytania na ekranie tabletu, monitora komputerowego czy choćby smartfonu, zamieszczamy gazetę w formacie PDF.
Na temat finansowania zadań oświatowych – w tym stołówek szkolnych – oraz inwestycji drogowych mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji w czwartek 25 września.
Złoto i brąz Igora Puzonia w Opolu
Igor Puzoń zanotował świetny debiut w 39. Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Opolu, zdobywając złoty i brązowy medal.
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej bryg. Roman Marekwica, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej druh Stanisław Nycz oraz Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna serdecznie zapraszają na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.