Na początku grudnia w Bibliotece Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się wręczenie nagród w V edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Magia Beskidów” pod patronatem Starosty Bielskiego. Uczennica klasy 4 ZSP Wieszczęta - Hanna Budniok za swoja pracę zdobyła nagrodę specjalną.
Na uroczystość przybyli wszyscy laureaci i wyróżnieni młodzi twórcy, którzy zostali nagrodzeni w konkursie. Obecni byli również rodzice i nauczyciele nagrodzonych uczniów.
Podczas imprezy można było zobaczyć wystawę nagrodzonych prac i tych, które zakwalifikowały się do wystawy spośród blisko 500 prac, które wpłynęły w tej edycji konkursu. Wśród prezentowanych prac były różnorodne techniki oraz motywy nawiązujące do Beskidów i ich magii.
Wręczenie nagród odbyło się w atmosferze radości i dumy z osiągnięć młodych artystów. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które były ufundowane przez lokalne instytucje i sponsorów.
Nagroda specjalna, którą zdobyła uczennica z klasy 4 ZSP Wieszczęta, była wyjątkowym wyróżnieniem dla niej. Jej talent i umiejętności plastyczne zostały docenione przez jury konkursu, co na pewno bardzo ją cieszyło.
Gratulujemy sukcesu!
Dagmara Skowron
Wójt gminy Jasienica, Janusz Pierzyna, przesłał serdeczne pozdrowienia uczestnikom XXIII Turnieju Żniwowania Metodami Tradycyjnymi „Złota Kosa 2025”, który odbył się 12 lipca w gminie Łambinowice na Opolszczyźnie. Pozdrowienia zostały odczytane podczas wydarzenia i uroczyście przekazane na ręce wójta gminy Łambinowice, pana Tomasza Karpińskiego.
Znamy wyniki egzaminów ósmoklasisty.
Wójt Janusz Pierzyna złożył gratulacje w Zakamenne na Słowacji z okazji 410-lecia miejscowości.