Wojciech Kolber, uczeń klasy 5 szkoły w Mazańcowicach, zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie piosenek patriotycznych związanych z wolnością „Wolność zaklęta w piosence”.
Konkurs piosenki dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski odbywał się w Częstochowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa. Miał nietypowy charakter, bowiem uczestnicy nagrywali swoje piosenki i na konkurs wysyłali nagrania w plikach mp4.
Wojciech Kolber do konkursu przygotował się pod opieką nauczycielki muzyki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Marzeny Muzyki. Wykonał piosenkę „Niepodległa niepokorna” z repertuaru Janusza Szczepkowskiego, zajmując drugie miejsce w kategorii wiekowej klas 4-6.
W tym roku remont przejdzie ul. Długa – droga rolnicza łącząca Jasienicę z Międzyrzeczem Górnym.
130 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy
Ochotnicza Straż Pożarna w Jasienicy zaprasza na obchody Jubileuszu 130-lecia OSP Jasienica.
Spotkanie biznesowe z lokalnymi przedsiębiorcami
Spotkanie biznesowe z lokalnymi przedsiębiorcami – Gmina Jasienica podsumowuje i świętuje 10-lecie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej.