Drużyna piłkarska KS Spójnia Landek pod kierunkiem trenera Dariusza Kłusa już po raz trzeci w historii zwyciężyła w Pucharze Polski Podokręgu Bielsko-Biała. W finale rywalizacji na boisku Drzewiarza w Jasienicy zawodnicy z Landeka pokonali drużynę rezerw GLKS Wikowice 3:0.
Drużyna wystąpiła w składzie: Wybrańczyk - Habdas, Wrana, Wojtyła, Kania, Kuś (72' Matula), Pisarek (85' Matloch), Rutkowski, Lewandowski, Lavruk (72' Moiczek), Sobas. Strzelcami bramek byli Sobas (27'), Rutkowski (47') i Wrana (90+4'). Tegoroczne zwycięstwo w finale Pucharu Polski to już trzeci raz, gdy Spójnia Landek okazuje się najlepszą drużyną w Podokręgu Bielsko-Biała – wcześniej miało to miejsce w latach 2017 oraz 2019.
Jakub Kubica, prezes KS Spójnia Landek
Uczniowie z Iłownicy na warsztatach w Koszęcinie
W ramach nagrody w konkursie „Śląskie Śpiewanie” uczniowie Szkolnego Zespołu Regionalnego „Szwarne Dziecka” z Iłownicy po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach w pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
Nowa nawierzchnia i szerszy most, a przede wszystkim bezpieczny chodnik powstanie na ul. Astrów w Jasienicy. Wójt z funduszu rządowego pozyskał 100 procent środków finansowych potrzebnych na przebudowę drogi.
Karolina Klajmon startami podczas zawodów pływackich Puchar Silesia zainaugurowała ściganie na basenach w roku 2025 w kategorii wiekowej 15 lat.