Świat dostępny dla każdego człowieka – również dla osób borykających się z niepełnosprawnościami czy chorobami – to projekt przygotowany przez uczniów i dzieci przedszkolne z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iłownicy. Efektem końcowym było wykonanie przez uczestników pięknych prac plastycznych.
Młodzi autorzy zilustrowali, jak wyobrażają sobie świat bez barier, przedstawiając ciekawe pomysły na zniesienie progów architektonicznych, wciąż obecnych w otaczającej nas przestrzeni.
To jednak niejedyne trudności, na które napotykają osoby z niepełnosprawnościami. Wiele problemów wynika ze stereotypowego myślenia społeczeństwa, zarówno młodych, jak i starszych osób. Toteż dzieci postanowiły zmierzyć się również z tym tematem. Powstały piękne i wymowne prace na temat integracji. Uczniowie zilustrowali, w jaki sposób spędzają wolny czas, wspólnie bawiąc się z niepełnosprawnymi i chorymi rówieśnikami.
Wójt gminy Jasienica, Janusz Pierzyna, przesłał serdeczne pozdrowienia uczestnikom XXIII Turnieju Żniwowania Metodami Tradycyjnymi „Złota Kosa 2025”, który odbył się 12 lipca w gminie Łambinowice na Opolszczyźnie. Pozdrowienia zostały odczytane podczas wydarzenia i uroczyście przekazane na ręce wójta gminy Łambinowice, pana Tomasza Karpińskiego.
Znamy wyniki egzaminów ósmoklasisty.
Wójt Janusz Pierzyna złożył gratulacje w Zakamenne na Słowacji z okazji 410-lecia miejscowości.