Kolejne zawody pływackie i kolejne medale Karoliny Klajmon, młodej pływaczki, mieszkanki gminy Jasienica.
Podczas zawodów pływackich „Aqua Team Swim Cup II”, które rozegrane zostały 25 marca na basenie Aqua Plant w Mikołowie, Karolina Klajmon trzykrotnie stawała na podium. Indywidualnie wywalczyła: 1 miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz 2 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Dodatkowo w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem zmiennym wywalczyła 1 miejsce w kategorii rocznika 2011 i starsi.
Z kolei podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-letnich, które odbyły się w dniach 30-31 marca w Dąbrowie Górniczej, Karolina trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium. Brąz wywalczyła w startach na 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem zmiennym.
Warto też dodać, że ze względu na jej znakomite wyniki otrzymała powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzika.
Wójt gminy Jasienica, Janusz Pierzyna, przesłał serdeczne pozdrowienia uczestnikom XXIII Turnieju Żniwowania Metodami Tradycyjnymi „Złota Kosa 2025”, który odbył się 12 lipca w gminie Łambinowice na Opolszczyźnie. Pozdrowienia zostały odczytane podczas wydarzenia i uroczyście przekazane na ręce wójta gminy Łambinowice, pana Tomasza Karpińskiego.
Znamy wyniki egzaminów ósmoklasisty.
Wójt Janusz Pierzyna złożył gratulacje w Zakamenne na Słowacji z okazji 410-lecia miejscowości.