Ochotnicza Straż Pożarna w Świętoszówce OSP Świętoszówka zaprasza 20 maja do udziału w rekreacyjnej imprezie sportowej „Biegu Floriańskim”.
Bieg jest przewidziany dla 4-ech grup wiekowych:
I kategoria: 8-10 lat, trasa 900 m;
II kategoria: 11 -13 lat, trasa 1300 m;
III kategoria: 14-17 lat, trasa 2500 m;
IV kategoria: od 18 lat, 5000 m.
Zgłoszenia do biegu przyjmowane będą w dniach:
W dniu biegu zapisy do godz. 9.00.
tek. 668 414 682 lub 604 282 293.
O najnowszych oraz planowanych inwestycjach drogowych – m.in. o otwarciu nowego ronda i przygotowaniach do budowy kolejnych dwóch, mówił wójt Janusz Pierzyna podczas rozmowy Gość Radia Bielsko.
Wójt Jasienicy i reprezentacja Kół Gospodyń Wiejskich na Jaworzańskim Wrześniu
W niedzielę, 7 września 2025 r., Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna wziął udział w XXXVII Jaworzańskim Wrześniu – Dożynkach Gminnych w sąsiednim Jaworzu.
Dożynki Parafialne w Jasienicy
W minioną niedzielę w Parafii św. Jerzego w Jasienicy odbyły się Dożynki Parafialne – tradycyjne święto plonów. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło mieszkańców parafii, przedstawicieli władz samorządowych, a także gości, którzy wspólnie dziękowali Bogu za tegoroczne zbiory oraz trud i poświęcenie rolników, ogrodników i sadowników.