O wspaniałych wydarzeniach takich jak uroczystość otwarcia nowego obiektu OSP Jasienica, przekazaniu samochodów bojowych na potrzeby kolejnych jednostek oraz odwiedzinach św. Mikołaja a także zbliżającym się jubilieuszu 50 lecia istnienia Gminy Jasienica mówił Wójt Janusz Pierzyna w Radiu Bielsko.
Grupa mieszkańców Bielowicka i okolic urządziła Społeczny Ogród przy budynku sołtysówki, a więc Centrum Kultury „Nasz Dom”. Wspólna praca nie tylko upiększyła przestrzeń wsi, ale też zintegrowała mieszkańców i sąsiadów z okolicznych miejscowości. Projekt został sfinansowany ze środków unijnych.
Gmina Jasienica nie zwalnia tempa – zarówno w zakresie inwestycji drogowych, jak i działań społecznych, kulturalnych i tradycyjnych.
Automatyczne defibrylatory coraz łatwiej dostępne
Nowy – już szósty na terenie gminy Jasienica – automatyczny defibrylator AED dostępny jest już w Rudzicy. Umieszczono go na ścianie Ośrodka Zdrowia od strony sklepu Biedronka.