Kolejna edycja Giełdy Edukacyjnej Szkół Ponadpodstawowych w naszej szkole ponownie okazała się sukcesem.
Jak co roku przed uczniami klas VIII poważna i trudna decyzja – wybór szkoły ponadpodstawowej, w której będą kontynuować naukę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczniów, zaprosiliśmy szkoły z Bielska-Białej, a uroczystego otwarcia Giełdy Edukacyjnej dokonała Pani Dyrektor mgr Ewa Naglik.
Tematem przewodnim rozmów były możliwości, kierunki dalszego kształcenia i zasady rekrutacji. Szkoły przygotowały ulotki informacyjne, gadżety, sadzonki roślin, pokazy multimedialne, zaprezentowały eksponaty i efekty nauki praktycznej w szkole. Ósmoklasiści mieli również okazję uczestniczyć w doświadczeniach i degustacji przygotowanej przez uczniów Szkoły Gastronomicznej – stoisko cieszyło się ogromną popularnością.
Uczniowie dociekliwie poszukiwali odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia związane z kształceniem w wybranej szkole na danym kierunku. Każdy uczestnik otrzymał foldery informacyjne oraz gadżety z logo szkół ponadpodstawowych. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół ponadpodstawowymi była bezcenna, a sama Giełda była wspaniałą okazją do spotkania się z absolwentami naszej szkoły, którzy prezentowali oferty szkół i zachęcali do wyboru tej właściwej.
Mamy ogromną nadzieję, że Giełda pomogła niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy dokonali wyboru już wcześniej, utwierdziła w swojej słuszności. Podczas Giełdy swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało: II LO im. Adama Asnyka, IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej, VI LO im. Armii Krajowej, VIII LO Zespół Szkół Medycznych, Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, LO Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, Technikum Nr 1 Bielska Szkoła Przemysłowa, Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych, Technikum Nr 3 przy ul. Juliusza Słowackiego, Technikum Nr 4 w Zespole Szkół Ekonomicznych, Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ogrodniczych, Technikum Nr 7 w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych, Technikum nr 8 w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych, VII Technikum Hotelarstwa i Turystyki im. Tuwima, Bielska Szkoła Rzemiosł, Zespół Szkół w Bielsku-Białej Zakładu Doskonalenia Zawodowego, Bielska Szkoła Menedżerów, Szkoła Kadetów im. Tadeusza Kościuszki, Technikum TEB-Edukacja, Ośrodek Edukacji „Sokrates”, Zespół Szkół Plastycznych, LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, Prywatne Technikum Informatyczne, Prywatne LO „Cogito”, LO im. W. Szymborskiej, Liceum Zgromadzenia Sióstr Bożej Miłości, Prywatne LO „Creative” oraz LO im. W. Kopalińskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi.
W tym roku swoją obecnością zaszczycili Nas uczniowie klas ósmych wraz z nauczycielami z ościennych szkół z Jasienicy. W związku z tym na tę specjalną okazję Nasze zaproszenie przyjęły szkoły: Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu, LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ze Skoczowa.
Dziękujemy pięknie za uczestnictwo wszystkim zaproszonym szkołom, uczniom i nauczycielom.
Pamiątkowych zdjęć jest co niemiara, wszyscy chętnie pozowali, a do ich zrobienia wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
Agnieszka Lanc
Katarzyna Barnaś-Dziergas
Ostatni czas przyniósł wiele sportowych sukcesów. Zawodnicy z Gminy Jasienica rywalizowali z powodzeniem na arenach krajowych i międzynarodowych, zdobywając medale, miejsca na podium i cenne doświadczenie. Sportowcy pokazali, że w regionie nie brakuje sportowego zaangażowania i solidnego przygotowania.
Grupa mieszkańców Bielowicka i okolic urządziła Społeczny Ogród przy budynku sołtysówki, a więc Centrum Kultury „Nasz Dom”. Wspólna praca nie tylko upiększyła przestrzeń wsi, ale też zintegrowała mieszkańców i sąsiadów z okolicznych miejscowości. Projekt został sfinansowany ze środków unijnych.
Gmina Jasienica nie zwalnia tempa – zarówno w zakresie inwestycji drogowych, jak i działań społecznych, kulturalnych i tradycyjnych.