Zawodnicy mazańcowickiego klubu karate kyokushin z Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu przywieźli 11 medali.
Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Starosty pod patronatem Burmistrza Miasta Nowego Targu został zorganizowany 20 listopada przez Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu pod przewodnictwem sensei Ewy Pawlikowskiej 4 dan. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata z podziałam na kategorie wiekowe oraz konkurencji kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.
Medale zdobyli – w konkurencji kata:
w kumite:
W rywalizacji wzięło udział łącznie 302 zawodników z 22 klubów z całej Polski. Zawodników z mazańcowickiego klubu karate kyokushin przygotował do zawodów sensei Sławomir Jurczak.
Droga dla Bierów i Świętoszówki
Przebudowa drogi Biery-Świętoszówka dobiega końca. Mieszkańcy mogą już bezpiecznie dojeżdżać do swoich domów.
Tour de Pologne 2025 przejechał przez gminę Jasienica
W czwartek 7 sierpnia mieszkańcy gminy Jasienica mogli z bliska obserwować kolarski peleton 82. edycji wyścigu Tour de Pologne – jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez sportowych w Polsce.
Mimo wakacyjnej aury na sesji rady Gminy Jasienica w czwartek 31 lipca dyskutowano na poważne tematy, jak zabezpieczenia przeciwpowodziowe i utrzymanie boiska w Międzyrzeczu Dolnym.