We wtorek13 grudnia w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach rozegrano trzeci turniej w ramach Powiatowej Ligi Badmintona o Puchar Starosty Bielskiego. Zawodnicy z gminy Jasienica, przede wszystkim z BKB Set Mazańcowice, choć reprezentujący różne szkoły, świetnie wypadli w turnieju.
Na starcie stanęło 56 uczniów ze szkół powiatu bielskiego. Po zaciętej walce najlepszymi ponownie okazali się w kategorii klas 4-5 Alicja Dubiel z SP3 Czechowice-Dziedzice oraz Maksymilian Pawlik z SP Zabrzeg, a w kategorii klas 6-8 Maja Paszek z ZSP Mazańcowice oraz Karol Dubiel z SP3 Czechowice-Dziedzice.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:
1. Alicja Dubiel, SP3 Cz-Dz
2. Natalia Filapek, ZSP Mazańcowice
3. Nadia Piech, ZSP Mazańcowice
1. Maksymilian Pawlik, SP Zabrzeg
2. Wojciech Sadlik, SP Kobiernice
3. Filip Sobek, ZSP Mazańcowice
1. Maja Paszek, ZSP Mazańcowice
2. Nadia Maciantowicz, ZSP Mazańcowice
3. Paulina Piech, ZSP Mazańcowice
1. Karol Dubiel, SP3 Cz-Dz
2. Michał Szozda, ZSP Mazańcowice
3. Ignacy Filapek, SP 2 Porąbka
1. ZSP Mazańcowice
2. SP 2 Porąbka
3. SP Kobiernice
4. SP Bujaków
5. SP Zabrzeg
6. SP 3 Cz-Dz
7. SP 2 TS B-B
Współorganizatorem imprezy było Starostwa Powiatowe w Bielsku-Białej.
Do końca przyszłego roku potrwa modernizacja ulicy Astrów w Jasienicy.
W miniony poniedziałek, 20 października 2025 roku na sali GOK-u, przy Urzędzie Gminy Jasienica odbył się „Piknik Ekologiczny”, wydarzenie edukacyjno- informacyjne, mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców gminy Jasienica w zakresie efektywności energetycznej, wykorzystania OZE i neutralności klimatycznej.
Wizyta Kurator i nagrody dla najlepszych
Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla na zaproszenie wójta Janusza Pierzyny wizytowała szkoły i przedszkola gminy Jasienicy, a po południu spotkała się z najlepszymi uczniami i nauczycielami podczas gminnych uroczystości Dnia Edukacji Narodowej na Drzewiarzu.