Zawodnicy z Rudzicy zdobyli trzy medale – po jednym każdego koloru – podczas ogólnopolskich zawodów bocci w Głogowie.
W weekend od 27 do 30 października w Głogowie został rozegrany finał Polskiej Ligi Bocci 2022, jednocześnie stanowiący Mistrzostwa Polski Bocci. Bardzo dobrze wypadli w nich zawodnicy na co dzień trenujący tę dyscyplinę w sali w Rudzicy. I tak Damian Iskrzycki z operatorem rampy Dariuszem Borowskim wygrali w kat. BC3, z kolei Dominik Walczyk zdobył srebrny medal w kat. BC4, zaś Łukasz Bojda w tej samej kategorii wywalczył 3 miejsce.
To koniec zmagań sportowych w ramach w ramach Polskiej Ligi Bocci w tym roku. Cały listopad zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Świata, które odbędą się początkiem grudnia Brazylii w Rio de Janeiro.
Na temat finansowania zadań oświatowych – w tym stołówek szkolnych – oraz inwestycji drogowych mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji w czwartek 25 września.
Złoto i brąz Igora Puzonia w Opolu
Igor Puzoń zanotował świetny debiut w 39. Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Opolu, zdobywając złoty i brązowy medal.
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej bryg. Roman Marekwica, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej druh Stanisław Nycz oraz Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna serdecznie zapraszają na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.