Piotr Talik mistrzowsko kończy sezon lekkoatletyczny 2022 dwukrotnie stając na podium.
Dnia 12 listopada 2022 r. w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach górskich. Startując w biegu na dystansie 2000 m w kategorii U-16 Piotr, zawodnik klubu KS SPRINT Bielsko-Biała wywalczył złoty medal zdobywając tym samym tytuł Mistrza Śląska.
Drugi medal - srebrny zdobył w XI Młodzieżowym Biegu Niepodległości, który odbył się 11 listopada 2022 r. na stadionie BBOSiR w Bielsku-Białej. W biegu na dystansie 800m, reprezentując gminę Jasienica i miejscowość Mazańcowice zajął 2 miejsce.



Do końca przyszłego roku potrwa modernizacja ulicy Astrów w Jasienicy.
W miniony poniedziałek, 20 października 2025 roku na sali GOK-u, przy Urzędzie Gminy Jasienica odbył się „Piknik Ekologiczny”, wydarzenie edukacyjno- informacyjne, mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców gminy Jasienica w zakresie efektywności energetycznej, wykorzystania OZE i neutralności klimatycznej.
Wizyta Kurator i nagrody dla najlepszych
Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla na zaproszenie wójta Janusza Pierzyny wizytowała szkoły i przedszkola gminy Jasienicy, a po południu spotkała się z najlepszymi uczniami i nauczycielami podczas gminnych uroczystości Dnia Edukacji Narodowej na Drzewiarzu.