SZTAB WOŚP NADAL PRACUJE

2022-02-07

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Jasienica – podobnie jak w poprzednich latach – zorganizował Sztab WOŚP Mazańcowice.

Jak dotąd podczas tegorocznego 30. finału, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w gminie Jasienica zebrała 53 500 zł. Kwestowało 33 wolontariuszy, umieszczono również w całej gminie 10 puszek stacjonarnych. Sztab w Mazańcowicach zebrał również i umieścił na licytację pamiątki z finału, kubki, breloki, koszulki, torby, czapki, ale także m.in. ceramiczne misy, obrusy, serwety, a nawet… las w słoiku. W tym roku zorganizowano aż 80 aukcji.

Wiele z nich na Allegro ciągle trwa, zainteresowani na pewno znajdą coś dla siebie SZTAB MAZAŃCOWICE - ALLEGRO.

Szefowa sztabu Małgorzata Krupińska wyjaśnia, że Sztab w Mazańcowicach finały WOŚP w gminie Jasienica przygotowuje od 4 lat. Pracę zaczynają już w październiku, członkowie Sztabu zajmują się całym procesem rekrutacji wolontariuszy, następnie spotkaniami z nimi, a także organizatorami wydarzeń i sponsorami. Odbierają również i rozpropagowują materiały Orkiestry, a więc serduszka czy identyfikatory na cały teren swojego działania, rozdysponowują plakaty i gadżety dla wolontariuszy, a także przedmioty na aukcję. Członkowie Sztabu koordynują aukcję, następnie po jej zakończeniu pakują przedmioty i wysyłają do zwycięzców licytacji.

Przede wszystkim jednak Sztab rozlicza wszystkie puszki podczas finału – wolontariuszy i stacjonarne. W jeden niedzielny wieczór trzy osoby do późnych godzin nocnych podliczają zbiórkę, wysyłając na bieżąco informacje do centrali Orkiestry w Warszawie. Mazańcowicki Sztab dodatkowo w GOK Mazańcowice w dniu finału zorganizował koncerty, pokazy tańca, zumbę itd. 

O pracach Sztabu i samej zbiórce WOŚP w gminie Jasienica więcej bieżących informacji można znaleźć na ich Facebooku, a wszystkich zapraszamy do licytacji.

Plakat WOŚP Sztabu Mazańcowice.

Zobacz też:

Obchody tysiąclecia w Wieszczętach

W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach realizowany był program „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami było Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Spotkanie w sprawie turystyki

Wójt Janusz Pierzyna jako prezes Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko w poniedziałek 5 maja w Szczyrku wziął udział w spotkaniu wiceministra sportu i turystyki Piotra Borysa z samorządowcami województwa śląskiego. Rozmawiano o rozwoju turystyki i konieczności wypracowania krajowej strategii rozwoju turystyki.

O powodzi i kanalizacji

O problemach z pozyskaniem środków  na usuwanie skutków powodzi oraz z kontrolami przydomowych oczyszczalni i budową kanalizacji mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji we wtorek 29 kwietnia.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica