W piątek 7 lutego podczas VII Gali Śląskiej Siatkówki uhonorowano dwójkę młodych zawodników rodem z Grodźca – Michała Czecha i Alicję Czech.
Podczas Gali wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia w sezonie 2023/2024. W gronie wyróżnionych znalazło się rodzeństwo Michał i Alicja Czech, którzy swoimi wynikami udowodnili, że należą do czołówki śląskiej siatkówki.
Oboje są uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grodźcu i zawodnikami bielskich klubów siatkarskich. Michał Czech jest zawodnikiem BBTS Włókniarz, na gali został nagrodzony za II miejsce w Mistrzostwach Śląska Minisiatkówki Plażowej oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski Minisiatkówki Plażowej. Z kolei Alicja reprezentuje BKS Stal i wyróżniono ją za III miejsce w Mistrzostwach Śląska Minisiatkówki, IV miejsce w Mistrzostwach Polski Minisiatkówki oraz III miejsce w Mistrzostwach Śląska Minisiatkówki Plażowej.
Fotorelacja na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grodźcu
Medale i mistrzowskie tytułu karateków
Zawodnicy klubu Karate Kyokushin-kan z Rudzicy i Mazańcowic świetnie wypadli na Mistrzostwach Małopolski, zdobywając tytuły mistrzowskie, wicemistrzowskie i mnóstwo medali. Co warte podkreślenia, zespół w klasyfikacji zajął drugie miejsce.
Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina”, do której należy również gmina Jasienica, zajęła 5. miejsce w konkursie na najlepsze strategie rozwoju programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa. Rywalizowała z 35 grupami z całej Polski.
Medalowy turniej badmintonistów
Cztery złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe przywieźli z Noworocznego Turnieju Badmintona w Pszczynie zawodnicy Beskidzkiego Klubu Badmintona Set Mazańcowice.