MOBILNE STANOWISKO DO SAMOSPISU

2021-07-26

Wójt Gminy Jasienica, jako Gminny Komisarz Spisowy przypomina mieszkańcom, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy! Zgodnie z ustawą będzie on trwał do dnia 30 września br.

Informujemy, że na terenie Gminy Jasienica zostaną uruchomione Mobilne stanowiska Spisowe, gdzie mogą zgłaszać się osoby, mające problem z dostępem do komputera czy internetu.

Informacja nt. Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań na terenie gminy Jasienica.

 

Członkowie Gminnego Biura Spisowego będą pełnić dyżury:

  • 28 lipca 2021 r. (środa), sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach, od godz. 15.30 do 18.00,
  • 29 lipca 2021 r. (czwartek), sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztropicach, od godz. 15.30 do 18.00,
  • 30 lipca 2021 r. (piątek), Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy (podczas koncertu), w godz. od 18.00 do 19.30.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się spisać.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z mobilnego stanowiska do samospisu internetowego prosimy o przygotowanie następujących informacji:

  • swój numer PESEL i nazwisko rodowe matki lub dane do logowania przez Profil Zaufany,
  • numer PESEL, datę urodzenia, wykonywany zawód, rodzaj działalności i adres miejsca pracy wszystkich członków gospodarstwa domowego,
  • informację o formie własności, roku oddania budynku do użytkowania, powierzchni użytkowej w m2 oraz sposobie ogrzewania mieszkania.

Przypomnijmy, że każdy mieszkaniec naszej gminy ma obowiązek dokonania samospisu, wykorzystując do tego aplikację internetową 

https://spis.gov.pl/ lub dzwoniąc na nr infolinii 22 279 99 99.

Nie czekaj, spisz się już teraz!

Zobacz też:

Obchody tysiąclecia w Wieszczętach

W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach realizowany był program „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami było Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Spotkanie w sprawie turystyki

Wójt Janusz Pierzyna jako prezes Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko w poniedziałek 5 maja w Szczyrku wziął udział w spotkaniu wiceministra sportu i turystyki Piotra Borysa z samorządowcami województwa śląskiego. Rozmawiano o rozwoju turystyki i konieczności wypracowania krajowej strategii rozwoju turystyki.

O powodzi i kanalizacji

O problemach z pozyskaniem środków  na usuwanie skutków powodzi oraz z kontrolami przydomowych oczyszczalni i budową kanalizacji mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji we wtorek 29 kwietnia.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica