Do kolekcji młodej pływaczki z Jasienicy Karoliny Klajmon trafiły kolejne trzy medale. Tym razem 2 złote i 1 brązowy.
Pierwszy z tych krążków Karolina wywalczyła podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich w pływaniu, które odbyły się w piątek 25 marca w Gliwicach. Karolina wygrała wtedy na dystansie 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:36.18. Na tych samych zawodach zajęła również 6. lokatę na 100 m stylem motylkowym.
Ponownie na najwyższym podium stanęła dzień później podczas rozegranych w Mikołowie zawodów „Aqua Team Swim Cup” z okazji 800-lecia Mikołowa. Tutaj z kolei triumfowała na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:13.56, co aktualnie jest 5. czasem w Polsce w kategorii dziewczyn 12-letnich.
Natomiast w debiutanckim starcie na dystansie 400 m stylem dowolnym Karolina wywalczyła medal brązowy. Niewiele też zabrakło do podium w starcie na 200 m stylem zmiennym, gdzie Karolina zajęła 4. miejsce. (SK)
W miniony poniedziałek, 20 października 2025 roku na sali GOK-u, przy Urzędzie Gminy Jasienica odbył się „Piknik Ekologiczny”, wydarzenie edukacyjno- informacyjne, mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców gminy Jasienica w zakresie efektywności energetycznej, wykorzystania OZE i neutralności klimatycznej.
Wizyta Kurator i nagrody dla najlepszych
Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla na zaproszenie wójta Janusza Pierzyny wizytowała szkoły i przedszkola gminy Jasienicy, a po południu spotkała się z najlepszymi uczniami i nauczycielami podczas gminnych uroczystości Dnia Edukacji Narodowej na Drzewiarzu.
Klub Kyokushin-kan Karate Mazańcowice wygrał medalową klasyfikację turnieju o Puchar Wiślanego Smoka w podkrakowskim Kaszowie. Zawodnicy z naszej gminy zdobyli na nim kilkanaście medali.