Wiele życzeń, ale również informacji o tym, co dzieje się w naszej gminie, można znaleźć w najnowszym, już świątecznym numerze miesięcznika samorządowego „Jasienica”.
O działalności Gminy i podległych jej instytucji informuje wójt Janusz Pierzyna, m.in. o postępującej sprzedaży inwestorom gospodarczym następnych działek na Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej, świątecznym spotkaniu z przedsiębiorcami czy uchwaleniu planów zagospodarowania przestrzennego dla kolejnych sołectw. Wśród publikacji warto zapoznać się planami budowy nowego Zakładu Komunalnego i rozbudowy PSZOK-u, a także zakończoną przebudową ul. Wieszczęckiej.
Wiele się działo, np. św. Mikołaj odwiedził gminę Jasienica i spotkał się z dziećmi. Możemy przeczytać o całorocznej działalności Zespołu Regionalnego „Jasieniczanka”, spotkaniu grodzieckiego koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, biografię zmarłego Henryka Stroki, wielce zasłużonego strażaka i społecznika, a także o spotkaniach i pracy wielu szkół, instytucji i stowarzyszeń. Nie mogło zabraknąć felietonu Juliusza Wątroby i świątecznego gwarzenia Josiyniczanina, a więc Józefa Niesyta. O tym ostatnim zresztą gazeta publikuje osobny artykuł, gdyż zdobył prestiżowe wyróżnienie w Konkursie na Najaktywniejszego Seniora Województwa Śląskiego.
Sukcesów „Jasienica” opisuje więcej, m.in. Floriana Kohuta, Karoliny Słonki, młodych sportowców. Akurat do przeczytania podczas wolnych dni świątecznych. Toteż zapraszamy do lektury.
Dożynki Parafialne w Jasienicy
W minioną niedzielę w Parafii św. Jerzego w Jasienicy odbyły się Dożynki Parafialne – tradycyjne święto plonów. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło mieszkańców parafii, przedstawicieli władz samorządowych, a także gości, którzy wspólnie dziękowali Bogu za tegoroczne zbiory oraz trud i poświęcenie rolników, ogrodników i sadowników.
Dołącz do nowej gromady zuchowej w Jasienicy
Hufiec Beskidzki ZHP zaprasza dzieci z klas I–III do dołączenia do nowo powstałej gromady zuchowej w Jasienicy.
MANEWRY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH
Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna serdecznie zaprasza na III Manewry Ratowniczo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Jasienica.