Tyczkarze i badmintoniści z Mazańcowic zostali wyróżnieni dorocznymi nagrodami Starosty Bielskiego.
– Gratuluję wszystkim nagrodzonym przez pana starostę. To potwierdzenie, że mieszkańcy naszej gminy mają duży potencjał i cieszę się, że potrafią go wykorzystać. Cieszy też to, że jako Gmina Jasienica, dbając o całą infrastrukturę do uprawiania sportu, budując boiska, sale gimnastyczne, miejsca ćwiczeń siłowych czy także place zabaw, przyczyniamy się do rozwoju kultury fizycznej, a przede wszystkim możliwości zadbania o zdrowie przez naszych mieszkańców – mówi wójt Janusz Pierzyna.
Sportowe podsumowanie w powiecie bielskim przeprowadzane jest od dwóch dekad zaraz po zakończeniu podsumowywanego roku. Teraz z powodu pandemii zostało to przesunięte na okres, gdy możliwe są już spotkania w większym gronie. A i tak z powodu ograniczeń na spotkanie przybyli tylko przedstawiciele klubów sportowych, m.in. Agata Krupińska z UKS „Olimp” Mazańcowice i Bartosz Pietryja z Beskidzkiego Klubu Badmintona „Set” Mazańcowice. Obecny był również przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski.
Podczas spotkania starosta zauważył, że mimo trudnych warunków, w jakich przyszło funkcjonować zawodnikom, trenerom czy organizatorom sportu, nie był to czas stracony. Pandemia wprawdzie spowodowała, że zamknięto obiekty sportowe i odwołano wiele zawodów, tym samym dla sportu wyczynowego, amatorskiego czy szkolnego nastał trudny okres. Jednak w okrojonej formie zawodnicy cały czas trenowali, z obostrzeniami zaczęto również organizować zawody sportowe.
Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2020 roku zostali nagrodzeni m.in. w dziedzinie lekkiej atletyce Adrian Kupczak i Filip Kempski z UKS „Olimp” Mazańcowice, w badmintonie zaś Julia Piwowar, Michał Szczypka oraz Jacob Toczek z Beskidzkiego Klubu Badmintona „Set” Mazańcowice.
fot. Powiat Bielski
Obchody tysiąclecia w Wieszczętach
W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach realizowany był program „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami było Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wójt Janusz Pierzyna jako prezes Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko w poniedziałek 5 maja w Szczyrku wziął udział w spotkaniu wiceministra sportu i turystyki Piotra Borysa z samorządowcami województwa śląskiego. Rozmawiano o rozwoju turystyki i konieczności wypracowania krajowej strategii rozwoju turystyki.
O problemach z pozyskaniem środków na usuwanie skutków powodzi oraz z kontrolami przydomowych oczyszczalni i budową kanalizacji mówił wójt Janusz Pierzyna podczas sesji we wtorek 29 kwietnia.