Ponad czterdziestu małych grodźczan wróciło z kolonii w nadmorskim Jarosławcu.
Na kolonię grupa 41 dzieci wraz z 4 opiekunami i pod kierownictwem proboszcza parafii w Grodźcu ks. Andrzeja Szczepaniaka pojechała w poniedziałek 26 lipca. Dziesięciodniowy turnus spędzili w ośrodku Barka, dzień rozpoczynali modlitwa i mszą świętą. Resztę dnia grupa spędzała bardzo aktywnie. W słoneczne dni dzieci i młodzież z Grodźca poznawali okolicę, ale przede wszystkim korzystali z plaży, a kąpiele w morzu pod czujnym okiem ratowników należały do największych atrakcji.
W mniej słoneczne dni odwiedzali różne ciekawe miejsca, takie jak Leonardia, a więc królestwo gier drewnianych, czy Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Udało się im również na chwilę zamienić w piratów podczas rejsu statkiem, jeździć konno oraz zgłębić tajemnice bursztynu. Odwiedzili również motylarnię i papugarnię, gdzie z bardzo bliska mieli okazję przyjrzeć się zwierzętom. Oczywiście, jak to na koloniach, nie mogło zabraknąć ogniska, dyskoteki, kąpieli w basenie oraz wieczoru z grami planszowymi i zabawami tanecznymi, a także rozgrywek sportowych.
W piątek 6 sierpnia grupa wróciła bezpiecznie autokarem do Grodźca.
130 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy
Ochotnicza Straż Pożarna w Jasienicy zaprasza na obchody Jubileuszu 130-lecia OSP Jasienica.
Spotkanie biznesowe z lokalnymi przedsiębiorcami
Spotkanie biznesowe z lokalnymi przedsiębiorcami – Gmina Jasienica podsumowuje i świętuje 10-lecie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej.
Karolina trzykrotną Mistrzynią Śląska 15-latków
Udane starty Karoliny Klajmon, mieszkanki i stypendystki sportowej Gminy Jasienica podczas Letnich Mistrzostw Okręgu Śląskiego Open, które odbyły się w dniach 13-14 czerwca 2025 r. na 50 metrowym basenie Olimpijczyk w Gliwicach.