TROCHĘ NOWOŚCI W SEGREGOWANIU

2020-01-07

Od 1 stycznia obowiązujące zasady segregacji odpadów uległy kilku zmianom. Najważniejsza ze zmian dotyczy działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, znajdującego się w Jasienicy. – Z myślą o wygodzie mieszkańców wynegocjowaliśmy dodatkowy dzień, w którym PSZOK przyjmuje odpady – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Od stycznia PSZOK czynny jest w trzy dni w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty od godz. 10 do 16 (w okresie do końca kwietnia) oraz od 10 do 20 (od maja do końca sierpnia).

Mniej kłopotów będziemy mieli także z segregowaniem metali i tworzyw sztucznych, gdyż obie te frakcje można mieszać, odkładając do worka bądź czerwonego (dotychczasowe metale), bądź żółtego (tworzywa sztuczne). Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Jasienica jednocześnie informuje, że od lutego będą przyjmowane nowe deklaracje. W nich będzie można zaznaczyć chęć utworzenia na swojej posesji kompostownika na odpady zielone (trawa, gałęzie, liście), dzięki czemu uzyskamy ulgę w opłacie za wywóz odpadów (19 zł zamiast 23 zł).

Szczegółowe informacje dotyczące segregacji znajdują się tutaj .

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej