DRUGA TRANSZA ZAKUPÓW PREFERENCYJNYCH WĘGLA

2023-01-02 - 2023-04-15

Urząd Gminy Jasienica informuje, że od 1 stycznia do dnia 15 kwietnia 2023 roku można składać w Urzędzie nowy wniosek (wzór w załączniku) na zakup preferencyjny węgla na sezon grzewczy 2022/2023.

Cena węgla wynosi 1695 zł brutto za tonę (bez transportu).

Wniosek może złożyć osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która otrzymała lub jest uprawniona do dodatku węglowego.

Wniosek można złożyć na dwa sposoby:

  1. Osobiście - wydrukowany i wypełniony wniosek należy złożyć w Urzędzie Gminy Jasienica, lub wysłać pocztą na adres Urzędu Gminy Jasienica, 43-385 Jasienica 159;
  2. Elektronicznie - wypełniony wniosek należy wysłać do Urzędu Gminy Jasienica za pomocą platformy ePUAP. Podpis elektroniczny należy złożyć również na załączniku – pliku wniosku.

Ilość paliwa stałego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi max. 3 t – do dnia 30 kwietnia 2023 r. (pod warunkiem, że gospodarstwo domowe nie dokonało zakupu paliwa stałego na preferencyjnych warunkach, na sezon grzewczy 2022/2023).

Sprzedaż węgla będzie realizowana w kolejności składania wniosków od dnia 1 stycznia 2023 roku.

Dostępność węgla nie zależy od Urzędu Gminy Jasienica. Pozytywna weryfikacja wniosku nie gwarantuje dostępności węgla bezpośrednio po uzyskaniu informacji o pozytywnej weryfikacji.

Wniosek pdf

Wniosek doc

Podstawa prawna

Zobacz też:

Czyste Sołectwo

Informujemy, że ruszyła kolejna edycja konkursu Czyste Sołectwo 2024, realizowanego przez organizację odzysku ASEKOL PL we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów.

Wymiar składki na ubezpieczenie zdrowotne

Wymiar składki na ubezpieczenie zdrowotne za domowników z działów specjalnych produkcji rolnej i pomocników rolnika od 1 kwietnia 2024 r.

V Edycja Konkursu dla Dzieci na Rymowankę

Zapraszamy dzieci rolników do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica