Fundusz Górnośląski SA prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie do szkoleń dla pracowników posiadających obywatelstwo ukraińskie. W ramach naboru „Śląskie dla Ukrainy” Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF) przedsiębiorca może uzyskać wsparcie na szkolenia zawodowe i naukę języka polskiego dla swojej kadry.
W związku z wojną na Ukrainie i licznym przybyciem obywateli tego kraju do województwa śląskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach umożliwił ogłoszenie w ramach PSF naboru na dofinansowanie kształcenia dla pracowników posiadających obywatelstwo ukraińskie. Przewidziano na ten cel ponad 6,7 miliona złotych.
Nabór dedykowany prowadzi Fundusz Górnośląski SA w ramach projektu „Dotacje dla MŚP na usługi rozwojowe”. Przedsiębiorca, który złoży wniosek, może uzyskać środki na wzmacnianie następujących kompetencji swoich pracowników:
Z dofinansowania wyłączone są szkolenia z zakresu tzw. kompetencji miękkich, określanych też mianem osobistych czy personalnych.
Nabór „Śląskie do Ukrainy” dopuszcza możliwość zgłoszenia do udziału w szkoleniach także pracowników, którzy nie posiadają obywatelstwa ukraińskiego (max 20%).
Podmiotowy System Finansowania (PSF) to model finansowania usług rozwojowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób samozatrudnionych, który umożliwia dofinansowanie do 80% usługi rozwojowej. Reszta to wkład własny przedsiębiorcy.
Nabór dedykowany potrwa do 30 kwietnia 2023 r. lub do wyczerpania środków.
Opis zasad naboru oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się w załącznikach.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Funduszu.
Wzory pozostałych dokumentów aplikacyjnych:
https://www.psf.fgsa.pl/dokumenty/
Załączniki:
Zarządzenie w sprawie konsultacji społecznych w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz Gminy Jasienica.
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzeżenie nr 10.
TERMINY WYMIANY STARYCH KOPCIUCHÓW
Przypominamy o obowiązku wymiany starych kotłów węglowych. Takie rozwiązania narzuca uchwała antysmogowa województwa śląskiego. Dokument dokładnie precyzuje wiek pieca i termin jego wymiany.