Informacja Głównego Inspektora Ochrony Środowiska dotycząca monitoringu gatunków zwierząt i siedlisk przyrodniczych.
Na podstawie art. 112 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, na gruntach leśnych, nieleśnych i wodach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w roku 2021, będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach kolejnego cyklu (lata 2020-2021) monitoringu gatunków i siedlisk przyrodniczych realizowanego w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ) na zlecenie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ) i finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zadanie jest realizowane w ramach 3 projektów:
Natomiast lista stanowisk zaplanowanych do monitorowania w latach 2020-2021 wraz z przybliżoną lokalizacją
PUNKT KONSULTACYJNY PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”
Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Jasienica działa punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze”, który jest realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie ostrzeżenie nr 157.
Komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB o aktualnej i prognozowanej sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej w kraju.