Sezon Grzewczy z ŚLĄSKIE SMOGSTOP

2023-09-22 - 2024-03-29

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym, zachęcamy do śledzenia strony internetowej ŚLĄSKIE SMOGSTOP.

https://slaskiesmogstop.pl/portal/home

Na platformie znajdziemy informacje dotyczące:

  • krótkoterminowej prognozy jakości powietrza (indeks jakości powietrza, stężenia NOx, SO2, PM10, PM2,5 oraz wielkość emitowanego ładunku NOx, SO2, PM10, PM2,5),
  • prognozowanych warunków meteorologicznych (temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne, prędkość i kierunek wiatru),
  • prognozy ryzyka zdrowotnego,
  • komunikatów dla placówek medycznych.

Dostęp do powyższych informacji jest również możliwy poprzez zainstalowanie aplikacji mobilnej ŚLĄSKIE SMOGSTOP, którą można pobrać ze sklepu GooglePlay.

Śledzenie informacji dotyczących jakości powietrza jest szczególnie istotne dla kobiet w ciąży, małych dzieci, osób starszych oraz chorych, ponieważ to te grupy osób są najbardziej narażone na szkodliwe działanie smogu, który co roku przyczynia się do śmierci około 48 000 Polaków.

Smog to zjawisko utrzymywania się nad danym obszarem wysokich stężeń zanieczyszczeń w powietrzu, które w większości pochodzi z naszych domów w wyniku spalania paliwa o złej jakości w przestarzałych, nieefektywnych źródłach ciepła. Nasz kraj nadal znajduje się w czołówce jeżeli chodzi o najbardziej zanieczyszczone miasta w całej Unii Europejskiej.

Decydując się na termomodernizację, realnie wpływamy na poprawę stanu jakości powietrza którym oddychamy, oraz znacznie redukujemy koszty związane z ogrzewaniem budynku.

W celu uzyskania informacji na temat dostępnych dofinansowań do szeroko pojętych działań termomodernizacyjnych, zachęcamy do kontaktu z Ekodoradcą który udzieli wsparcia w tym zakresie.

ULOTKA

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej